Průvodcovské služby

Židovské prohlídky „Po stopách hranických Židů“

Cena komentované prohlídky je 30 korun za osobu.

Termíny prohlídek bude doplněn.

K oblíbeným trasám patří židovské prohlídky „Po stopách hranických Židů“. Komentovaná procházka s průvodcem nabízí magickou atmosféru židovského hřbitova, upozorňuje na místa, kde kdysi fungovaly židovské továrny, kde byly židovské lázně, návštěvníci se dozvědí o hranických Stolpersteinech, o historii a architektuře synagogy a kdo má chuť, může si v synagoze vyrobit své vlastní Kameny zmizelých jako vzpomínku na hranické Židy, kteří se nevrátili z koncentračních táborů.

Vojenské prohlídky

Cena za komentovanou prohlídku je 60 korun.

Termíny prohlídek bude doplněn.

Vojenské prohlídky veřejnosti zpřístupňují areály slavných vojenských ústavů. Návštěvníci mohou vidět Zrcadlový a Jiříkův sál, chodbu, ve které trénoval Emil Zátopek, památník akademiků nebo kapli svaté Barbory. Prohlídky se konají v sezoně dvakrát měsíčně. Do přísně střežených vojenských ústavů v Hranicích se totiž veřejnost jen tak nedostane.

Díky spolupráci s armádou ale mohou za zdi této „pevnosti“ proniknout zájemci o historii či architekturu.

Prohlídky historického centra Hranic

Tyto prohlídky stojí 30 korun na osobu.

Termíny prohlídek bude doplněn.

Stálice v nabídce Turistického informačního centra Hranice jsou tradiční komentované procházky po historickém centru města – tedy prohlídky po Městské památkové zóně Hranice.

Vydejte se na cestu starými hranickými uličkami, náměstím i podloubím měšťanských domů v doprovodu průvodce. Seznámíte se s nejzajímavějšími místy historického jádra. Navštívíte radnici, kostel, zámek, náměstí s renesančními domy, bývalou mýdlárnu, obydlí městského kata a další zajímavosti. Uvidíte místa, kterými procházela historie. Nasát tak můžete atmosféru malebného historického města, kterým Hranice jsou.

Výstupy na věž Staré radnice

Vstupné je 10 Kč na osobu.

Vyhlídková věž Staré radnice je z provozních důvodů 30. září 2018 uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Přesně 122 schodů musí zdolat všichni, kteří se chtějí pokochat pohledem na Hranice z věže Staré radnice. Ta byla veřejnosti zpřístupněna v roce 2009. Od loňského roku navíc přibyla na věži novinka – panoramatické tabulky, na kterých jsou fotografie s popisy míst, která je možné z 38 metrů vysoké věže vidět.

Cestu nahoru zpestří expozice truhel ve 20 metrů dlouhé vstupní chodbě a expozice akvarelů malíře Jana Pinkavy, která je zaměřená na pohledy na město před sto lety a návštěvníci ji uvidí při výstupu na věž. Na věži pak mohou porovnat, jak se Hranice změnily za posledních sto let. K vidění při cestě na věž jsou také věžní hodiny.