Průvodcovské služby

Hranice z výšky - výstupy na věž Staré radnice

Vstupné je 30 Kč za osobu.

Prohlídky se konají od května do října každý všední den. Čas výstupu: 10:00, 11:00, 14:00, 15:00.

Přesně 122 schodů musí zdolat všichni, kteří se chtějí pokochat pohledem na Hranice z věže Staré radnice. Na věži se nacházejí přehledné panoramatické tabulky, na kterých jsou fotografie s popisy míst, která je možné z 38 metrů vysoké věže vidět.

Cestu nahoru zpestří expozice truhel ve 20 metrů dlouhé vstupní chodbě a expozice akvarelů malíře Jana Pinkavy, která je zaměřená na pohledy na město před sto lety a návštěvníci ji uvidí při výstupu na věž. Na věži pak mohou porovnat, jak se Hranice změnily za posledních sto let.
K vidění při cestě na věž jsou také věžní hodiny.

Městská památková zóna aneb procházka malebnými uličkami Hranic

Vstupné je 60 Kč za osobu (skupiny minimálně 5 osob). Pro skupinu minimálně 15 osob do 15 let věku je cena 10 Kč za osobu.

Jen po předchozí domluvě v Turistickém informačním centru na zámku (ve všední dny).

Kde pobýval kat? Co je to prevét? A proč je Stará radnice vlastně stará? To vše se dozvíte při procházce městskou památkovou zónou.

Komentovaná prohlídka centrem města s průvodcem je ideální k získání základních informací o městě i o jeho historii a vývoji. Dozvíte se i zajímavosti a rarity, které lze ve městě vidět.

Průměrná délka prohlídky je 75 minut.

Židovský hřbitov - individuální návštěva

Vstup je zdarma, hradí se pouze vratná záloha za klíč 200 Kč.

Klíče jsou k dispozici dle provozní doby Turistického informačního centra na zámku v Hranicích a Galerie Synagoga.

Toto tajemné a neobvyklé místo můžete navštívit individuálně, klíč od židovského hřbitova je k zapůjčení oproti vratné záloze v Turistickém informačním centru na zámku v Hranicích nebo v Galerii Synagoga.