Průvodcovské služby

Hranice z výšky - výstupy na věž Staré radnice

Vstupné je 10 Kč za osobu.

Od června do září v pracovní dny a vychází se v 10:00, 10:30, 11:00, 11:30 a 14:00, 14:30, 15:00, 15:30 hodin z Turistického informačního centra na zámku.

Přesně 122 schodů musí zdolat všichni, kteří se chtějí pokochat pohledem na Hranice z věže Staré radnice. Na věži se nacházejí přehledné panoramatické tabulky, na kterých jsou fotografie s popisy míst, která je možné z 38 metrů vysoké věže vidět.

Cestu nahoru zpestří expozice truhel ve 20 metrů dlouhé vstupní chodbě a expozice akvarelů malíře Jana Pinkavy, která je zaměřená na pohledy na město před sto lety a návštěvníci ji uvidí při výstupu na věž. Na věži pak mohou porovnat, jak se Hranice změnily za posledních sto let. K vidění při cestě na věž jsou také věžní hodiny.

Židovský hřbitov - individuální návštěva

Vstup je zdarma, hradí se pouze vratná záloha za klíč 200 Kč.

Klíče jsou k dispozici dle provozní doby Turistického informačního centra na zámku v Hranicích a Galerie Synagoga.

Toto tajemné a neobvyklé místo můžete navštívit individuálně, klíč od židovského hřbitova je k zapůjčení oproti vratné záloze v Turistickém informačním centru na zámku v Hranicích nebo v Galerii Synagoga.

Židovské památky - komentovaná prohlídka

Vstupné je 30 Kč za osobu (skupiny minimálně 5 osob).

Jen po předchozí domluvě v Turistickém informačním centru na zámku.

Zajímá vás historie židovské komunity v Hranicích a chtěli byste se dovědět víc informací? Pak je právě pro vás určena prohlídka po židovských památkách.

Městská památková zóna - prohlídka města s průvodcem

Vstupné je 30 Kč za osobu (skupiny minimálně 5 osob).

Jen po předchozí domluvě v Turistickém informačním centru na zámku.

Procházka historickým centrem Hranic, romantickými uličkami a zajímavými architektonickými stavbami. Dozvíte se například, kde bydlel kat, kde se nacházela mýdlárna, navštívíte unikátně zastřešený renesanční zámek nebo bývalou synagogu. To vše a mnohem víc, vám odtajní komentovaná procházka s průvodcem.