Průvodcovské služby

Židovské Hranice - židovské prohlídky

Cena komentované prohlídky je 30 korun za osobu.

Objednávky a informace v infocentru na zámku.

K oblíbeným trasám patří židovské prohlídky „Po stopách hranických Židů“. Komentovaná procházka s průvodcem nabízí magickou atmosféru židovského hřbitova, upozorňuje na místa, kde kdysi fungovaly židovské továrny, kde byly židovské lázně, návštěvníci se dozvědí o hranických Stolpersteinech, o historii a architektuře synagogy a kdo má chuť, může si v synagoze vyrobit své vlastní Kameny zmizelých jako vzpomínku na hranické Židy, kteří se nevrátili z koncentračních táborů.

Hranice vojenským maršem - vojenské prohlídky

Cena za komentovanou prohlídku je 60 korun.

Termíny prohlídek jsou vždy ve čtvrtek, a to 27. 6., 18. 7., 15. 8., 26. 9. 2019

Vojenské prohlídky veřejnosti zpřístupňují areály slavných vojenských ústavů. Návštěvníci mohou vidět Zrcadlový a Jiříkův sál, chodbu, ve které trénoval Emil Zátopek, památník akademiků nebo kapli svaté Barbory. Prohlídky se konají v sezoně jednou měsíčně. Do přísně střežených vojenských ústavů v Hranicích se totiž veřejnost jen tak nedostane. Součástí vojenské prohlídky bude také návštěva expozice zbraní a historického modelu města Hranic v Muzeu na zámku.

Díky spolupráci s armádou ale mohou za zdi této „pevnosti“ proniknout zájemci o historii či architekturu.

Hranice pěšky - prohlídky historického centra města

Tyto prohlídky stojí 30 korun za osobu.

Objednávky a informace v infocentru na zámku.

Stálice v nabídce Turistického informačního centra Hranice jsou tradiční komentované procházky po historickém centru města – tedy prohlídky po Městské památkové zóně Hranice.

Vydejte se na cestu starými hranickými uličkami, náměstím i podloubím měšťanských domů v doprovodu průvodce. Seznámíte se s nejzajímavějšími místy historického jádra. Navštívíte radnici, kostel, zámek, náměstí s renesančními domy, bývalou mýdlárnu, obydlí městského kata a další zajímavosti. Uvidíte místa, kterými procházela historie. Nasát tak můžete atmosféru malebného historického města, kterým Hranice jsou.

Hranice z výšky - výstupy na věž Staré radnice

Vstupné je 10 Kč za osobu.

Termíny výstupů jsou od června do září dle domluvy v infocentru na zámku.

UPOZORNĚNÍ:

V TERMÍNU OD 15. 8. - 30. 11. 2019 BUDE VĚŽ Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ UZAVŘENA. VÝSTUP NA VĚŽ NEBUDE MOŽNÝ. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

Přesně 122 schodů musí zdolat všichni, kteří se chtějí pokochat pohledem na Hranice z věže Staré radnice. Ta byla veřejnosti zpřístupněna v roce 2009. Od loňského roku navíc přibyla na věži novinka – panoramatické tabulky, na kterých jsou fotografie s popisy míst, která je možné z 38 metrů vysoké věže vidět.

Cestu nahoru zpestří expozice truhel ve 20 metrů dlouhé vstupní chodbě a expozice akvarelů malíře Jana Pinkavy, která je zaměřená na pohledy na město před sto lety a návštěvníci ji uvidí při výstupu na věž. Na věži pak mohou porovnat, jak se Hranice změnily za posledních sto let. K vidění při cestě na věž jsou také věžní hodiny.

Hranice z vody

100 Kč za osobu

Prohlídky jsou pouze na objednávku v infocentru na zámku.

Novinkou turistické sezóny 2019 je zážitková prohlídka po řece Bečvě, která nabídne poučení i skvělou zábavu. Komentovaná prohlídka s průvodcem (na šlapadlech) nabídne netradiční pohled na město z řeky Bečvy.

Prohlídkové okruhy finančně podpořil Olomoucký kraj